Zapraszamy Państwa do współpracy, oferujemy wysokiej jakości produkty, terminowe dostawy oraz konkurencyjne ceny.
Kontakt z nami: tel.: +48 12 263 73 27, tel.kom. +48 793 930 812, e-mail: biuro@e-promo.com.pl

TANITA - producent profesjonalnych wag medycznych
i analizatorów z pomiarem tkanki tłuszczowej.

Założona w 1946 r. rodzinna firma z siedzibą w Tokio z czasem przekształciła się w korporację uważaną za światowego lidera w produkcji precyzyjnych wag elektronicznych. Celem firmy jest dostarczanie urządzeń ułatwiających monitorowanie stanu zdrowia zarówno dla profesjonalistów jak i osób prywatnych dbających o swoje zdrowie. Wysokie standardy produkcyjne umożliwiły zdobicie certyfikatu ISO 9001, znaku CE, NAWI, MDD oraz statusu członka Stowarzyszenia Jakości (Japońskiego JQA).

Z naciskiem na jakość i solidność wykonania, Tanita produkuje szeroką gamę produktów do domowego, jak i medycznego użytku: od gramowych wag kuchennych przez wagi do pomiaru ciężaru dzieci i niemowląt, wag łazienkowych do pomiaru ciała osób dorosłych oraz osób z dużą nadwagą. Wagi Tanita zostały wybrane podczas Mistrzostw NCAA Wrestling, a także przez uznane firmy „Jenny Craig” czy „Weight Watchers”, jak również lekarzy i szpitale na całym świecie.

Pierwszy na świecie analizator składu ciała.

Po zbudowaniu bardzo udanego biznesu produkującego wagi łazienkowe, Tanita skoncentrowała się na powiązaniach między wagą ciała, a zdrowiem. Po szeroko zakrojonych badaniach, ustalających związek pomiędzy nadmiarem tkanki tłuszczowej, a chorobami serca, powstaniem cukrzycy i niektórych nowotworów, w 1992 roku Tanita wprowadziła pierwszy na świecie analizator tkanki tłuszczowej do badań lekarskich. Za pomocą tej samej technologii w 1994 roku został opracowany pierwszy na świecie monitor składu ciała to domowego użytku.

Wykorzystana w analizatorach zaawansowana technologia impedancji bioelektrycznej (BIA), polega na wysyłaniu bezpiecznego dla ciała, niskiego sygnału elektrycznego (50 kHz, 500 Micro Amp), który przepływając przez wodę i płyny w organizmie umożliwia pomiar impedancji (oporu elektrycznego) i przy zastosowaniu matematycznych, medycznych formuł, określenie poszczególnych parametrów ciała. Formuły oparte są na zasadzie, iż tkanka mięśniowa zawiera zwykle około 50-70% wody, w przeciwieństwie do tkanki tłuszczowej, która zawiera jej tylko 10-15%. Informacje te, wraz z odczytem impedancji, pozwalają na określenie ilości beztłuszczowej i zawierającej tłuszcz tkanki w organizmie, masy kości czy też całkowitej zawartości wody.

Proces został niezależnie weryfikowany jako wysoce spójny i powtarzalny obok podwójnej wiązki promieniowania rentgenowskiego (DEXA). Analizatory składu ciała Tanita to sprawdzone rozwiązanie, łatwe w użyciu zarówno w środowisku medycznym jaki i w domu. Stały monitoring ciała umożliwia dobór odpowiedniej diety i zestawu ćwiczeń by móc przez lata cieszyć się dobrym zdrowiem i smukłą figurą. Analizatory Tanita można znaleźć w poradniach dietetycznych, klubach fitness czy placówkach medycznych zajmujących się problematyką leczenia nadwagi i otyłości, gdzie cieszą się ciągle niesłabnącą popularnością i zaufaniem do wykonywanych pomiarów. Od momentu powstania, Tanita sprzedała ponad 30 mln analizatorów składu ciała na całym świecie.

Ugruntowana pozycja na rynku.

Ponad 70-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń pomiarowych, liczne badania i testy zaowocowało powstaniem szerokiej gamy produktów, których mocnymi stronami są: solidna i dopracowana obudowa, stabilne i powtarzalne wyniki pomiarów, pewność i rzetelność wyniku oraz sprawdzona technologia, co odzwierciedla także 3-letnia gwarancja na wszystkie urządzenia pomiarowe, udzielana przez producenta.

Tanita współpracuje z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek odnośnie sprawności – Ironman. Zawody triatlonowe organizowane przez World Triathlon Corporation (WTC) z ponad 30 letnią historią, uważanie są za najbardziej prestiżowy triathlon na świecie. Wyścigi organizowane są na dystansach: 3,86 km (2,4 mil) pływanie, 180,2 km (112 mil) jazda na rowerze i 42,195 km (maraton, 26,2 mil) bieg. Mistrzostwa Świata w wyścigach Ironman odbywają się każdego roku w październiku w hawajskim mieście Kona na wyspie Big Island. Iron Man stał się międzynarodowym standardem doskonałości w sporcie.

Zobacz modele i ceny analizatorów masy ciała firmy Tanita

Do góry

Copyright © 2009 e-promo. Wszystkie prawa zastrzeżone.