analizator składu ciała Tanita - Pomiar tkanki tłuszczowej
Zapraszamy Państwa do współpracy, oferujemy wysokiej jakości produkty, terminowe dostawy oraz konkurencyjne ceny.
Kontakt z nami: tel.: +48 12 263 73 27, tel.kom. +48 793 930 812, e-mail: biuro@e-promo.com.pl

Wagi Tanita to gwarancja wysokiej jakości i staranności wykonania. Analizatory wykonane są z odpowiednio wytrzymałego tworzywa, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Ergonomiczne kształty, niewielki ciażar własny wagi, estetyczne wykonanie, dbałość o najdrobniejsze szczegóły wykończenia, to wszystko sprawia że wagi Tanita cieszą się Państwa dużym zainteresowaniem. Stanową nie tylko świetne źródło wiedzy o zmianach w organiźmie zarówno dla sportowców jak i osób które nie uprawiają sportów wyczynowo lecz chcą dbać o nienaganną sylwetkę. Wysoka estetyka i nowoczesny design analizatorów sprawia, że są także świetnym pomysłem na luksusowy prezent.

Aby zapewnić Państwu komfort wyboru wagi, poniżej prezentujemy szczegółowe zdjęcia analizatora

Segmentowy analizator składu ciała TANITA BC–601

Waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu i wody do użytku domowego.

maksymalna nośność - 150 kg, dokładność ważenia 100g, dokładność pomiaru dla odczytów % zawartości tkanki tłuszczowej - 0,1%

Analizator składu ciała TANITA BC-601 - w dostawie otrzymają Państwo elegancką wagę fitness, komplet baterii oraz kartę pamięci SD

Analizator składu ciała TANITA BC-601 - czytelny duży graficzny wyświetlacz wagi, który w przejrzysty sposób podaje wyniki segmentowej analizy ciała

Analizator składu ciała TANITA BC-601 - wygodne duże przyciski, służą do zapamiętywania danych osób, analizator może przchowywać dane osobowe dla maksymalnie 4 osób

Analizator składu ciała TANITA BC-601 - waga umożliwia wykonanie segmentowej analizy ciała, to oznacza że można się dowiedzieć ile tkanki tłuszczowej oraz mięśni znajduje się w poszczególnych fragmentach ciała (ręce, nodze, tłowiu).

Analizator składu ciała TANITA BC-601 - obudowa z wytrzymałego łatwego w utrzymaniu czystości tworzywa.

Analizator składu ciała TANITA BC-601 - precyzyjne, solidne i eleganckie wykonanie, gwarantuje bezproblemowe użytkowanie wagi przez długi czas.

Analizator składu ciała TANITA BC-601 - analizator wyposażony jest w osiem elektrod umożliwiających przeprowadzenie segmentowej analizy całego ciała. Analiza składu ciała wykonywana jest za pomocą bioimpedancji elektrycznej (BIA), czyli bezpiecznych o niskim poziomie sygnałów elektrycznych przechodzących przez ciało.

Monitor składu ciała TANITA BC-601 - precyzyjne wykończenie detali, wysoki standard wykonaia sprawia iż waga jest również doskonałym pomysłem na ciekawy prezent.

Monitor składu ciała TANITA BC-601 - w standardzie dostarczamy komplet baterii.

Monitor składu ciała TANITA BC-601 - tył wagi

Monitor składu ciała TANITA BC-601 - karta SD umożliwiająca przeniesienie danych do komputera w formacie Excel.

Monitor składu ciała TANITA BC-601 - elegancki design jak i wysoka jakość wykonania wagi sprawi że każda analiza ciała będzie czystą przyjemnością.

Segmentowy monitor składu ciała BC 601, umożliwia przeprowadzenie analizy składu ciała w zakresie pomiaru:

  • masa ciała w kilogramach - pamiętaj że waga ciała nie jest jedynym wskaźnikiem informującym o kondycji Twojego organizmu. Oczywiście należy utrzymywać wagę ciała w zdrowym przedziale, ale przede wszystkim należy pamiętać o tym że prawdziwym zagrożeniem dla naszego zdrowia jest nadmiar tkanki tłuszczowej, która nie zawsze jest widoczna. Istotnym celem powinna być zatem redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej, która z reguły, ale nie zawsze jest związana z utratą kilogramów.
  • zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie (%) - analizator masy ciała automatycznie wskaże Ci czy ilość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie jest prawidłowa czy należy popracować nad jego zmniejszeniem czy zwiększeniem. Tłuszcz może gromadzić się pod skórą lub w obrębie narządów wewnętrznych, więc jego nadmiar nie zawsze będzie widoczny. Może zdarzyć się i tak, że osoba wyglądająca szczupło (mająca odpowiednią wagę do wzrostu) może mieć zbyt, wysoki poziom tkanki tłuszczowej, która może być zagrożeniem dla zdrowia i powodować nadciśnienie, podwyższony cholesterol, choroby wieńcowe, cukrzycę, nowotwory. Natomiast zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej również nie jest zdrowa, może prowadzić do wystąpienia anemii oraz spowodować niedobór wapnia, co w późniejszym życiu może skutkować wystąpieniem osteoporozy. Warto więc niezależnie od tego czy ćwiczysz nad wyrzeźbieniem sylwetki, chcesz stracić kilka kilogramów czy uprawiasz spory zawodowo warto jest w stały i ciągły sposób kontrolować postęp zastosowanej diety czy przygotowanego programu ćwiczeń. Analizator TANITA dostarczy Ci danych do podejmowania właściwych decyzji, a używane przez dłuższy czas pomagają podejmować decyzje sprzyjające zdrowszemu życiu.
  • masa mięśniowa (kg) - niezależnie od tego czy ćwiczysz nad poprawą wyglądu swojego ciała czy zrzucasz kilogramy rób to mądrze. Zwiększenie masy mięśniowej powoduje zwiększenie przemiany materii co z kolei zmniejsza nadmiar tkanki tłuszczowej i redukcję wagi w zdrowy sposób. Z sukcesem i zdrowo schudniesz nie wtedy gdy waga pokaże mniejszą wagę, ale wtedy gdy zmieni się proporcja masy tkanki tłuszczowej do mięśniowej. Aby ułatwić Ci obserwacje zachodzących zmian do każdego analizatora dołączamy kartę pomiarów, wypełniaj ją systematycznie aby móc obserwować na bieżąco zmiany zachodzące w Twoim ciele i na czas korygować zakres ćwiczeń lub dietę.
  • zawartość wody w organizmie (%) - wodę z organizmu tracimy codziennie - poprzez wydalanie, część znika w postaci potu i wydychanego powietrza. W upalne dni wydzielająca się w postaci potu woda schładza nasze ciało, a podczas zimna jest wydychana w postaci pary. Ponieważ organizm ludzki nie jest przystosowany do gromadzenia wody, musimy więc uzupełniać jej zapasy by ciało mogło dobrze funkcjonować. Dbanie o odpowiedni poziom wody jest ważne dla osób zdrowo się odżywiających, korzystających z diet (spożywany błonnik wymaga dużej ilości wody do popicia), osób podróżujących, pijących kawę i alkohol czy też intensywnie uprawiających sporty. Pamiętajmy że niedobór wody ogranicza prawidłowy rozwój i właściwe funkcjonowanie organizmu. Prawidłowe nawodnienie pomaga ci czuć się dobrze i wzmacnia organizm. Zwiększa poziom energii, czyni cię bardziej uważnym, a nawet pomaga zredukować stres. Zwykłymi objawami odwodnienia są zmęczenie, sucha skóra, ból głowy. Większe odwodnienie może prowadzić do zawrotów głowy i nudności, a w ekstremalnych przypadkach do śmierci.
  • masa kości (kg) - choć struktura kości jest niepodatna na zmiany zauważalne w krótkim okresie ważną rzeczą jest by dbać o zdrowe kości dużo ćwicząc i stosując prawidłową i zrównoważoną dietę.
  • wskaźnik BMI - BMI to proste obliczenie - waga podana w kg jest podzielona przez podniesiony do kwadratu wzrost w metrach. Metoda tania i prosta. Niestety nie pozwala odróżnić masy ciała i ilości tkanki tłuszczowej i pozwala na bardzo umiarkowaną korelację z aktualnym poziomem tkanki tłuszczowej. BMI jest ciągle używane jako wartościowe narzędzie przez lekarzy, ale ma swoje ograniczenia. To dlatego analiza impedancji bioelektrycznej staje się coraz większym wsparciem dla lekarzy i fizjologów. BMI nie uwzględnia również różnych typów budowy ciała.
  • dzienne zapotrzebowanie na kalorie - Wylicza ile kalorii powinno się spożywać by zachować ten sam ciężar ciała.
  • wiek metaboliczny - Porównanie twej podstawowej przemiany materii (BMR) do przeciętnego BMR dla danego wieku. Jeśli twoje BMR związane z wiekiem jest wyższe niż Twój wiek powinieneś poprawić swoją przemianę materii, zwiększyć ilość ćwiczeń, co poprawi zdrowie. Przyrost tkanki mięśniowej poprawi twój wiek metaboliczny.
  • wisceralna tkanka tłuszczowa - gromadzi się w jamie brzusznej w okolicy ważnych dla życia narządów, analizator umożliwi Ci ocenę czy ilość wisceralnej tkanki tłuszczowej znajduje się we właściwym zdrowym zakresie. Zbyt duża ilości tłuszczu wewnątrzbrzusznego może powodować cukrzycę typu II, nadciśnienie tętnicze czy zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.
  • monitor TANITA BC-601 umożliwia wykonanie segmentowej analizy ciała - To innowacyjny sposób pomiaru składu ciała dający dodatkowe dane w monitorowaniu zdrowia. Analiza segmentowa daje więcej informacji niż standardowa. Jest metodą unikalną odczytującą skład ciała osobno dla tułowia, prawej nogi, lewej nogi, prawej ręki i lewej ręki oprócz standardowych danych dotyczących całego ciała. Używa się do pomiaru dodatkowych, wyciąganych elektrod ręcznych. Analizator składu cała TANITA BC-601 polecany jest szczególnie dla osób pragnących kontrolować balans między wytrenowaniem prawej i lewej części ciała: czy to osób rehabilitujących np. rękę po urazie czy osób ćwiczących analizujących wpływ treningów na segmentową kompozycję ciała. Nasze profesjonalne analizatory dostarczają informacji istotnych dla badaczy, ekspertów w dziedzinie medycyny i treningu, pracujących w obszarach: kardiologii, fizjologii, dietetykii, otyłości i terapii rehabilitacyjnych.
Do góry

Copyright © 2009 e-promo. Wszystkie prawa zastrzeżone.