analizator składu ciała Tanita - Pomiar tkanki tłuszczowej
Zapraszamy Państwa do współpracy, oferujemy wysokiej jakości produkty, terminowe dostawy oraz konkurencyjne ceny.
Kontakt z nami: tel.: +48 12 263 73 27, tel.kom. +48 793 930 812, e-mail: biuro@e-promo.com.pl

Analizator składu ciała TANITA UM 076

Analizator składu ciała polecany szczególnie dla rodzin.
Pomiar tkanki tłuszczowej dla dorosłych jak i dzieci w wielu od 5-17 lat. Analizator posiada podstawowe funkcje analizy składu ciała.
Prosty w obsłudze z czytelnym wyświetlaczem LCD (duże białe cyfry na czarnym tle) i wygodnymi w obsłudze przyciskami menu, jest to idealna pozycja również dla seniorów.

Analizator składu ciała Tanita UM-076 wykorzystuje zaawansowaną technologię BIA (Analiza impedancji bioelektrycznej) uważany za jeden z najbardziej niezawodnych metod kontroli tkanki tłuszczowej. Gdy stoisz na analizatorze, za pomocą opatentowanych przez Tanitę czterech metalowych elektrod przesyłany jest przez Twoje ciało, bardzo niski, bezpieczny sygnał elektryczny. Sygnał z łatwością przepływa przez płyny w mięśniach i innych tkankach ciała, lecz przechodząc przez tkankę tłuszczową napotyka opór, ponieważ zawiera niewielkie ilości płynów. Opór ten nazywa się impedancją. Odczyty impedancji są następnie wprowadzone do medycznie ustalonych formuł matematycznych do obliczenia składu ciała.

GWARANCJA PRODUCENTA: 3 LATA (dla użytkowników domowych)

Analizator składu ciała do użytku domowego

Produkt nowy

Cena brutto 159,00

Dostępność: w magazynie

Analizator składu ciała TANITA UM076
  Wysyłka:
 • przedpłata - 1-2 dni
  po zaksięgowaniu wpłaty
 • za pobraniem - 1-2 dni
  po otrzymaniu zamówienia
  Dostawa kurierem:
 • 20 zł brutto - przedpłata na konto
 • 25 zł brutto - za pobraniem
  Wagę można również odebrać we własnym zakresie w siedzibie firmy - płatność:
 • przedpłata na podstawie faktury proforma
 • płatność na miejscu kartą lub gotówką
  Charakterystyka podstawowa:
 • Maksymalne obciążenie
  150 kg
 • Dokładność pomiaru wagi
  100g
 • Dokładność pomiaru tkanki tłuszczowej
  0,1%
 • Pomiar wykonywany przez stopy
 • Dla dzieci w wieku od 5-17 lat waga podaje: masę ciała oraz procentową zawartość tkanki tłuszczowej, pozostałe parametry są dla dzieci niedostępne.
  Odczyty:
 • masa ciała (kg)
 • zawartość tkanki tłuszczowej (%)
 • masa mięśniowa (kg)
 • całkowita zawartość wody w organizmie (%)
 • podstawowa przemiana materii
 • zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowej
  Opis wagi:
 • funkcja gość - jednorazowe użycie
 • funkcja tylko waga - ważenie bez analizy ciała
 • funkcja przypomnienia - poprzednie odczyty
 • funkcja auto-off
 • duży wyświetlacz LCD - wysokość cyfr 27mm
 • pamięć pomiarów dla 8 osób
 • zasilanie bateryjne 4 AA
  (załączony komplet baterii)
 • Ciężar własny wagi: 1,5 kg
 • Ciężar w opakowaniu: 2 kg
 • wymiary platformy wagowej ok. 30x35cm
 • wysokość platformy ok. 4cm

Materiały do pobrania:

Waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu i wody do użytku domowego.

maksymalna nośność - 150 kg, dokładność ważenia 100g, dokładność pomiaru dla odczytów % zawartości tkanki tłuszczowej - 0,1%

Wagi Tanita to gwarancja wysokiej jakości i staranności wykonania. Analizatory wykonane są z odpowiednio wytrzymałego tworzywa, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Ergonomiczne kształty, niewielki ciażar własny wagi, estetyczne wykonanie, dbałość o najdrobniejsze szczegóły wykończenia, to wszystko sprawia że wagi Tanita cieszą się Państwa dużym zainteresowaniem. Stanową nie tylko świetne źródło wiedzy o zmianach w organiźmie zarówno dla sportowców jak i osób które nie uprawiają sportów wyczynowo lecz chcą dbać o nienaganną sylwetkę. Wysoka estetyka i nowoczesny design analizatorów sprawia, że są także świetnym pomysłem na luksusowy prezent.

Aby zapewnić Państwu komfort wyboru wagi, poniżej prezentujemy szczegółowe zdjęcia analizatora

Analizator składu ciała TANITA UM-076 - w dostawie otrzymają Państwo elegancką wagę fitness, dzięki której można monitorować zmianę proporcji pomiędzy tkanką tłuszczową, a masa mięśni. Analizator wskaże również czy organizm jest odpowiednio nawodniony.

Analizator składu ciała TANITA UM-076 - nowoczesny, niezwykle atrakcyjny design, wykonana z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego idealnie skomponuje się z wystrojem Twojej łazienki.

Analizator składu ciała TANITA UM-076 - wyposażony jest w elektrody służące do przeprowadzania przez Twoje ciało bezpiecznych o niskim natężeniu impulsów elektrycznych, które dzięki zdolności tkanki mięśniowej do przewodnictwa elektrycznego umożliwiają badanie oporu elektrycznego tkanek organizmu, co pozwala na przeprowadzenie dokładnej analizy ciała - metoda ta nazwana jest analizą impedancji bioelektrycznej..

Analizator składu ciała TANITA UM-076 - wagi Tanita są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.

Analizatory składu ciała TANITA UM-076 mają za zadanie pokazać czy obrany przez Ciebie plan realizuje zamierzone cele, ma też niezwykle ważną funkcję motywacyjną, niezależnie od tego czy Twoim celem jest zwiększenie czy zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Pamiętaj że zarówno dieta jak i trening powinny być dobrane indywidualnie do Ciebie i Twoich możliwości, nie staraj się schudnąć za szybko i na skróty, doprowadzi to w efekcie do zniechęcenia np zbyt restrykcyjną dietą i efektu jo-jo. Skonsultuj się z dietetykiem i trenerem fitnes którzy pomogą dobrać optymalny plan dla Ciebie. Postępuj według ich wskazówek i kontroluj efekty na analizatorze.

Analizator składu ciała TANITA UM-076 - wyposażony jest w czytelny wyświetlacz na którym w przejrzysty sposób prezentowane są wyniki analizy składu ciała.

Analizator składu ciała TANITA UM-076 pokaże ile procent Twojego ciała stanowi tkanka tłuszczowa - Pamiętaj że nieodłącznym elementem podczas odchudzania jest wysiłek fizyczny, nie tylko spala tkankę tłuszczową ale powoduje także że skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i atrakcyjnej wygląda. Sama dieta sprawi że zgubimy kilka kilogramów ale nie oznacza że nasze ciało będzie wyglądało atrakcyjnie. Zacznij od prostych ćwiczeń i zwiększaj intensywność treningów stopniowo. Dla osób które długo nie trenowały każdy rodzaj podjętej aktywności fizycznej będzie miał wpływ na sylwetkę i lepsze samopoczucie, zaczynaj więc powoli i stopniowo, jeżeli zafundujesz sobie zbyt forsowny trening zyskasz tylko dość bolesne zakwasy na drugi dzień i ogólne zniechęcenie do kolejnych ćwiczeń.

Monitor składu ciała TANITA UM-076 - precyzyjne wykończenie detali, wysoki standard wykonaia sprawia iż waga jest również doskonałym pomysłem na ciekawy prezent.

Monitor składu ciała TANITA UM-076 posiada funkcję obliczania zawartości wody w organizmie - Utrzymywanie właściwego stanu nawodnienia organizmu jest bardzo istotnym czynnikiem do prawidłowego fizycznego i psychicznego funkcjonowania naszego ciała. Dlatego podczas procesu odchudzania gdzie stosujemy diety i zwiększony wysiłek fizyczny ważna jest stała jego kontrola. Podczas wykonywania ćwiczeń organizm utrzymuje stałą temperaturę poprzez pocenie się i ten ubytek wody musimy zrekompensować pijąc więcej by uniknąć odwodnienia. Ważne jest też jakimi płynami uzupełniamy wodę w organizmie, powinna to być dobrej jakości woda mineralna, niesłodzone napoje bezalkoholowe, które uzupełnią straty wody i dostarczą składników mineralnych.

Monitor składu ciała TANITA UM-076 - tył wagi

Monitor składu ciała TANITA UM-0761 - analizator umożliwia wykonanie tylko ważenia bez przeprowadzania analizy ciała. Pamiętaj że przeprowadzanie analizy składu ciała nie jest zalecane w przypadku kobiet w ciąży i osób posiadających wszczepiony rozrusznik serca. Osoby te mogą korzystać z analizatora tylko mierząc ciężar ciała.

Monitor składu ciała TANITA UM-076 - elegancki design jak i wysoka jakość wykonania wagi sprawi że każda analiza ciała będzie czystą przyjemnością.

Monitor składu ciała TANITA UM 076, umożliwia przeprowadzenie analizy składu ciała w zakresie pomiaru:

 • masa ciała w kilogramach - pamiętaj że waga ciała nie jest jedynym wskaźnikiem informującym o kondycji Twojego organizmu. Oczywiście należy utrzymywać wagę ciała w zdrowym przedziale, ale przede wszystkim należy pamiętać o tym że prawdziwym zagrożeniem dla naszego zdrowia jest nadmiar tkanki tłuszczowej, która nie zawsze jest widoczna. Istotnym celem powinna być zatem redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej, która z reguły, ale nie zawsze jest związana z utratą kilogramów.
 • zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie (%) - analizator masy ciała automatycznie wskaże Ci czy ilość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie jest prawidłowa czy należy popracować nad jego zmniejszeniem czy zwiększeniem. Tłuszcz może gromadzić się pod skórą lub w obrębie narządów wewnętrznych, więc jego nadmiar nie zawsze będzie widoczny. Może zdarzyć się i tak, że osoba wyglądająca szczupło (mająca odpowiednią wagę do wzrostu) może mieć zbyt, wysoki poziom tkanki tłuszczowej, która może być zagrożeniem dla zdrowia i powodować nadciśnienie, podwyższony cholesterol, choroby wieńcowe, cukrzycę, nowotwory. Natomiast zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej również nie jest zdrowa, może prowadzić do wystąpienia anemii oraz spowodować niedobór wapnia, co w późniejszym życiu może skutkować wystąpieniem osteoporozy. Warto więc niezależnie od tego czy ćwiczysz nad wyrzeźbieniem sylwetki, chcesz stracić kilka kilogramów czy uprawiasz spory zawodowo warto jest w stały i ciągły sposób kontrolować postęp zastosowanej diety czy przygotowanego programu ćwiczeń. Analizator TANITA dostarczy Ci danych do podejmowania właściwych decyzji, a używane przez dłuższy czas pomagają podejmować decyzje sprzyjające zdrowszemu życiu.
 • masa mięśniowa (kg) - niezależnie od tego czy ćwiczysz nad poprawą wyglądu swojego ciała czy zrzucasz kilogramy rób to mądrze. Zwiększenie masy mięśniowej powoduje zwiększenie przemiany materii co z kolei zmniejsza nadmiar tkanki tłuszczowej i redukcję wagi w zdrowy sposób. Z sukcesem i zdrowo schudniesz nie wtedy gdy waga pokaże mniejszą wagę, ale wtedy gdy zmieni się proporcja masy tkanki tłuszczowej do mięśniowej. Aby ułatwić Ci obserwacje zachodzących zmian do każdego analizatora dołączamy kartę pomiarów, wypełniaj ją systematycznie aby móc obserwować na bieżąco zmiany zachodzące w Twoim ciele i na czas korygować zakres ćwiczeń lub dietę.
 • zawartość wody w organizmie (%) - wodę z organizmu tracimy codziennie - poprzez wydalanie, część znika w postaci potu i wydychanego powietrza. W upalne dni wydzielająca się w postaci potu woda schładza nasze ciało, a podczas zimna jest wydychana w postaci pary. Ponieważ organizm ludzki nie jest przystosowany do gromadzenia wody, musimy więc uzupełniać jej zapasy by ciało mogło dobrze funkcjonować. Dbanie o odpowiedni poziom wody jest ważne dla osób zdrowo się odżywiających, korzystających z diet (spożywany błonnik wymaga dużej ilości wody do popicia), osób podróżujących, pijących kawę i alkohol czy też intensywnie uprawiających sporty. Pamiętajmy że niedobór wody ogranicza prawidłowy rozwój i właściwe funkcjonowanie organizmu. Prawidłowe nawodnienie pomaga ci czuć się dobrze i wzmacnia organizm. Zwiększa poziom energii, czyni cię bardziej uważnym, a nawet pomaga zredukować stres. Zwykłymi objawami odwodnienia są zmęczenie, sucha skóra, ból głowy. Większe odwodnienie może prowadzić do zawrotów głowy i nudności, a w ekstremalnych przypadkach do śmierci.
 • wisceralna tkanka tłuszczowa - gromadzi się w jamie brzusznej w okolicy ważnych dla życia narządów, analizator umożliwi Ci ocenę czy ilość wisceralnej tkanki tłuszczowej znajduje się we właściwym zdrowym zakresie. Zbyt duża ilości tłuszczu wewnątrzbrzusznego może powodować cukrzycę typu II, nadciśnienie tętnicze czy zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

PRZYDATNE INFORMACJE

  Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:
 • Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 • W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 • By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 • Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 • Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 • Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 • Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 • Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu.
  Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 • Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 • Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".
Do góry

Copyright © 2009 e-promo. Wszystkie prawa zastrzeżone.