zdrowy styl życia
Zapraszamy Państwa do współpracy, oferujemy wysokiej jakości produkty, terminowe dostawy oraz konkurencyjne ceny.
Kontakt z nami: tel.: +48 12 263 73 27, tel.kom. +48 793 930 812, e-mail: biuro@e-promo.com.pl

Zdrowy styl życia

» Co to jest wisceralna tkanka tłuszczowa?

Wisceralna tkanka tłuszczowa (inaczej trzewna tkanka tłuszczowa) gromadzi się w jamie brzusznej w okolicy ważnych dla życia narządów. Badania wykazały że nawet jeżeli twoja waga i zawartość tkanki tłuszczowej pozostaje stała, z wiekiem następują zmiany w jej rozmieszceniu i z największym prawdopodobieństwem przemieszcza się w okolice brzucha. Na niekorzystne gromadzenie tkanki tłuszczowej wewnątrz jamy brzusznej narażeni są mężczyźni u których najcześciej występuje otyłość typu "jabłko" (otyłość wisceralna), a także kobiety w okresie pomenopauzalnym, u których zahamowana zostaje produkcja żeńskich hormonów płciowych. Zapewnienie odpowiedniego poziomu tkanki wisceralnej zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, a także przyczynia się do opóźnienia wystąpienia cukrzycy typu II.

Czy tkanka tłuszczowa jest zawsze widoczna?

Tłuszcz może gromadzić się pod skórą lub w obrębie narządów wewnątrznych, więc jego nadmiar nie zawsze będzie widoczny. Może zdażyć się i tak, że osoba wyglądająca szczupło (mająca odpowiednią wagę do wzrostu) może mieć zbyt wysoki poziom tkanki tłuszczowej, która może być zagrożeniem dla zdrowia.

Analizator masy ciała umożliwia ocenę wisceralnej tkanki tłuszczowej w zakresie od 1-59:

  • Zakres od 1 do 12 – wskazuje że ilość wisceralnej tkanki tłuszczowej znajduje się na właściwym, zdrowym poziomie. Należy monitorować tkanke tłuszczowa abu zawsze znajdowała się w bezpiecznym zakresie
  • Zakres od 13 do 59 – wskazuje na zwiększoną ilość wisceralnej tkanki tłuszczowej. należy rozważyć zmiany w swoim stylu życia, poprzez zastosowanie odpowiedniej diety lub rozpoczęcie czy też zwiększenie ilości cwiczeń.

  • strona główna
  • mapa strony
  • wyślij e-mail
Do góry