waga fitness, wagi fitness, analizatory masy ciała, wagi z pomiarem tłuszczu, zawartośc wody w organiźmie, masa mięśniowa, wiek metaboliczny, zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowej, masa kości, waga z pomiarem tłuszczu, osobowe wagi medyczne, osobowa waga medyczna, wagi lekarskie, waga lekarska, wagi osobowe, waga osobowa, wagi łazienkowe
Zapraszamy Państwa do współpracy, oferujemy wysokiej jakości produkty, terminowe dostawy oraz konkurencyjne ceny.
Kontakt z nami: tel.: +48 12 263 73 27, tel.kom. +48 793 930 812, e-mail: biuro@e-promo.com.pl

Tkanka tłuszczowa – Dlaczego jej potrzebujemy?

Wszyscy potrzebujemy tkanki tłuszczowej. Konieczna do życia, sprzyja podstawowym funkcjom organizmu: reguluje temperaturę, przychowuje witaminy, ochrania organy wewnętrzne i stawy. Ale nadmiar tkanki tłuszczowej zdrowiu szkodzi, wymieniany jest wśród przyczyn nadciśnienia, chorób wieńcowych, cukrzycy, niektórych form raka. Dlatego monitorowanie poziomu tłuszczu pomaga pozostać zdrowym i zredukować zagrożenia.

Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej poprawia Twój wygląd. Czujesz się lepiej, wyglądasz lepiej, jesteś bardziej pewny siebie i bardziej z siebie zadowolony. Żyjesz zdrowiej!

Nadmiar tkanki tłuszczowej: JAK powstaje?

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej to rezultat braku równowagi pomiędzy dostarczaną do organizmu energią, a jej zużyciem. W większości przypadków przyczyną powstania otyłości jest spożywanie posiłków o dużej zawartości tłuszczu, wysokokaloryczne diety i jednocześnie brak ruchu i ćwiczeń.

Energia - lub kalorie - dostarczamy naszemu organizmowi poprzez to co jemy i pijemy. Jeżeli dziennie dostarczamy organizmowi odpowiednia dawkę kalorii, wszystkie zostaną przekształcone w energię potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli natomiast dostarczamy ich więcej niż potrzebuje tego nasz organizm, nadwyżki kalorii są magazynowane w komórkach tłuszczowych, które nie przekształcone w energię później, z czasem stworzą nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jaka ilość tłuszczu jest zdrowa ?

Wykres pokazuje zakresy ilości tłuszczu dla osoby dorosłej. Jeżeli zależy Ci na zdrowej i ładnej sylwetce, należy stale monitorować zakres procentowy tłuszczu w organiźmie tak by znajdował sie w odpowiednim “zdrowym zakresie” w zależności od płci i wieku. (Patrz wykres obok)

PAMIĘTAJ ! Zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej nie jest zdrowa. Młode kobiety są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia anemii, a także niedoboru wapnia co w póżniejszym życiu może skutkować wystąpieniem osteoporozy. Długo nieleczona niedokrwistość może prowadzić do niedotlenienia wielu narządów, tak więc problemów z sercem i mózgiem, zwiększa poddatność na infekcje oraz może prowadzic do niepłodności.

Kontroluj tkankę tłuszczową swojego dziecka.

W oparciu o ostatnie osiągnięcia medycyny utworzono tabele zdrowej zawartości tkanki tłuszczowej dla dzieci w wieku 5-18 lat. Mają pomóc rodzicom w kontrolowaniuzawartości tkanki tłuszczowej w ciałach ich dzieci w okresie wzrostu. Dzieciom wzrasta waga, bo ich mięśnie i kości rosną. Potrzebują również rezerw tkanki tłuszczowej we właściwej proporcji. Jako rodzic chronisz zdrowie i dobre samopoczucie swojego dziecka, a monitorując poziom jego tkanki tłuszczowej będziesz miał więcej pewności, że Twoja rodzina prowadzi zdrowy styl życia.

Moja waga: czy to pełny obraz?

Sama waga niekoniecznie jasno wskazuje dobry stan zdrowia. Wynik ważenia nie pokaże, ile kilogramów pochodzi z tłuszczu, a ile z mięśni i kości. Dla trwałego zdrowego spadku wagi ciała, powinnaś być pewna, że tracisz tkankę tłuszczową a nie mięśnie czy wodę. Restrykcyjne diety sprawiają, że większość zrzuconej wagi spowodowana jest utratą wody. Gdy zaczniesz z powrotem jeść normalnie waga wraca. Możesz również znaleźć się w sytuacji, że rozpoczynasz ćwiczenia fitness i nie zauważasz żadnych zmian wagi. W rzeczywistości zmniejsza się ilość twojej tkanki tłuszczowej, a zastępuje ją tkanka mięśniowa, która jest gęstsza od tłuszczowej (cięższa). Zwykłe wagi nie pokażą Ci tego w przeciwieństwie do analizatora składu ciała, dzięki któremu możesz nie tylko obserwować zachodzące zmiany, ale również wprowadzać stosowne korekty podjętych działań (np. zmiana diety, intensywność ćwiczeń itp.) w celu uzyskania zdrowej i szczupłej sylwetki.

Jak dieta i ćwiczenia wpływają na odczyty zawartości mojej tkanki tłuszczowej?

NA początku możesz zauważyć niewielki przyrost tkanki tłuszczowej, dzieje się tak dlatego, że tracisz wodę w pierwszych dniach po rozpoczęciu nowych ćwiczeń lub po zastosowaniu nowej diety. Ale gdy zaczniesz spalać tłuszcz odczyty stopniowo będą się zmniejszać, o niewielką ale stałą ilość.

Gdy zaczynasz coś ćwiczyć szczególnie jeśli te ćwiczenia zawierają trening siłowy, Twoja waga może lekko podskoczyć. Związane jest to z faktem, że nowa tkanka mięśniowa, którą budujesz jest gęściejsza od tłuszczu. Używając swojego monitora Tanita zobaczysz spadek tkanki tłuszczowej w czasie. By sprawdzić jak Ci idzie trzymaj dane o swojej wadze i składzie ciała na karcie miesięcznej (plik do pobrania - patrz obok).

Monitorowanie w trybie "atleta" - Ludzie dużo ćwiczący aerobowo mają inny typ ciała niż ci, którzy tego nie robią. Ich poziom nawodnienia jest inny, również skład ich tkanki mięśniowej jest odmienny. Jeżeli te osoby używają trybu "standardowy dorosły" ich odczyty będą przeszacowane. Tryb "atleta" na niektórych monitorach Tanita bierze pod uwagę te różnice i daje w efekcie dokładniejsze dane. Jako ogólną zasadę, zalecamy stosowanie trybu "atleta" dla każdej osoby, której aktywność w trakcie tygodnia wynosi ponad 10 godzin intensywnych ćwiczeń aerobowych i które mają tętno spoczynkowe poniżej 60 uderzeń na minutę. Powinny również ćwiczyć na tym poziomie od przynajmniej 6 miesięcy. Tryb "atleta" jest szczególnie przydatny dla osób uprawiających sporty wytrzymałościowe jak bieganie, kolarstwo oraz inne dyscypliny sportowe.

Zobacz modele i ceny analizatorów masy ciała firmy Tanita

FAKT

Tracąc wagę możesz nawet
zwiększyć procent tkanki tłuszczowej.

Restrykcyjne diety i brak ćwiczeń
mogą spowodować, że Twoja
tkanka tłuszczowa wzrośnie
nawet gdy Twoja waga
całkowita się zmniejszy.

Tabela zakresów poziomu tkanki tłuszczowej u osoby dorosłej

Tabela zakresów poziomu
tkanki tłuszczowej u osoby dorosłej

Tabela zakresów poziomu tkanki tłuszczowej dla dzieci

Tabela zakresów poziomu
tkanki tłuszczowej dla dzieci

Pobierz plik PDF

Do góry

Copyright © 2009 e-promo. Wszystkie prawa zastrzeżone.